Grāmatu mīļi dodas iepazīt novada dārzus

Grāmatu mīļi dodas iepazīt novada dārzus

Šovasar Talsu Galvenā bibliotēka izveidojusi “Grāmatu mīļu” klubiņu. Viena no meklētākajām lietām bibliotēkās ir dārza padomi, un tā nokļuva arī grāmatu mīļu redzeslokā. Taču lasītāji ne tikai meklēja padomus materiālos, bet pirmo reizi arī devās apskatīt četrus Talsu novada dārzus. Atsaucība bija necerēti liela – ceļā devās divi autobusi.

Pie Valda Pūliņa Laucienē šobrīd ir īsta tomātu paradīze. Kā smejas saimnieks pats, viņš ir apsēstības pilns kolekcionārs, kura kolekcija šobrīd krāsojas vairākās siltumnīcās. Izrādot savus interesantos eksemplārus, viņš izmet āķi citiem, kam arī gribas pamēģināt. Tāda ir arī Talsu Galvenās bibliotēkas ideja – iedvesmot, ieinteresēt un izglītot.

Šī arī iespēja ielūkoties dārzos, kuri ikdienā ziņkārīgo acīm slēgti. Arī krāšņais un vizuāli skaistais Nurmuižas dārzs, kas, kā smejas Nurmuižas gids Aldis Denčiks, sanācis Eiropas Parlamenta formā. “Šeit var redzēt, ka šis dārzs ir ne tikai skaistumam. Tieši šobrīd šņakarējas arī pavārītes. Protama lieta, jo šis dārzs jau sākotnēji ir veidots restorāna vajadzībām. Ļoti daudz specifisku garšaugu, lai bagātinātu ēdienkarti mūsu restorānā.”

Nurmuižā aug arī vīnogas, un šobrīd Latvijas labākie vīndari veic Nurmuižas vīnogu šampanizāciju.

Bibliotēkas lasītājiem savus dārzus parādīja gan tie, kuri jau ilgus gadus kopj un lolo savu veikumu, gan arī ieskatīties varēja jaunos dārzos. Ainis Stūrmanis šobrīd atjauno Dursupes dzirnavas, un teritorijā viņš iekopis, kā pats saka, svētdienas dārziņu.

Dārza padomus bibliotēkās meklē gana daudz, taču brauciena dalībnieki atzīst, ka tomēr vairāk šādu informāciju meklējot internetā. Ielūkojoties citu dārzos guvuši jaunu ierosmi un pozitīvu lādiņu, kas esot galvenais.

Talsu Galvenās bibliotēkas jauno aktivitāti izmantoja galvenokārt gados cienījami lasītāji, un vēlme turpināt mācīties, viņiem ļaujot justies jaunākiem.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.