Trešdien, 6. novembrī, Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) – kopā ar sadarbības partneri SIA «Eco Baltia Vide», kā arī biznesa augstskolu «Turība», «Junior Achievment Latvia», «Lursoft» un pētījumu centru «SKDS» atbalstu paziņoja, un sveica uzņēmumiem draudzīgākās pašvaldības Latvijā.
Galveno balvu kategorijā «Uzņēmumiem draudzīgākā valstspilsēta 2024» saņēma Rīga, aiz sevis otrajā vietā atstājot Jelgavu, bet trešajā – Jūrmalu. Savukārt «Uzņēmumiem draudzīgākais novads 2024» balvu ieguva Dienvidkurzemes novads, sudraba godalga – Valkas novadam, bet bronza – Talsu novadam. LTRK pakalpojumu padomes simpātiju balvu ieguva – Preiļi.
«Latvijas iedzīvotāju labklājība lielā mērā ir atkarīga no tā, cik labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi veido pašvaldības savā teritorijā, jo ikviens uzņēmums darbojas konkrētā pašvaldībā,» skaidroja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš. «Tāpēc ir patiesi prieks par pašvaldībām, kas orientējas uz uzņēmējdarbības attīstību un rada labvēlīgu vidi savas teritorijas uzņēmumiem. Apsveicu šā gada laureātus gan novadu, gan valstspilsētu kategorijā un ceru, ka šis apbalvojums motivēs pašvaldības vēl aktīvāk strādāt pie biznesa vides uzlabošanas,» sacīja J. Endziņš.
Tāpat viņš izteica cerību, ka Latvijas likumdevējs apsvērs izmaiņas nodokļu sistēmā, lai tās pašvaldības, kuras izveidojušas labu biznesa vidi, piesaistot un noturot uzņēmumus, tiktu atalgotas arī ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumiem arī pēc darbavietas principa un arī ar daļu no uzņēmuma ienākuma nodokļa. «Šādi pašvaldības ne tikai saņemtu simbolisku pateicību, kā tas ir šīs balvas gadījumā, bet arī reālu finansiālu ieguvumu, kas veicinātu turpmāku attīstību,» skaidroja LTRK valdes priekšsēdētājs.
Pašvaldības tika vērtētas pēc vairākiem kritērijiem: analizētas pašvaldības atbildes uz uzņēmēja interesi attīstīt biznesu konkrētajā reģionā jeb izmantota «slepenā pircēja» metode, kas veidoja 25% no kopvērtējuma, pašvaldības atbalsts izglītības iestādēm uzņēmējdarbības programmu īstenošanā un skolēnu mācību uzņēmumu organizēšanā, kas veidoja 15% no kopējā vērtējuma, pašvaldības pašvērtējums – 15%, uzņēmumu vadītāju vērtējums – 30% un reģistrēto uzņēmumu daudzums konkrētajā pašvaldībā – 15%, informē LTRK.
Ar izmantoto metodoloģiju un veikto aptauju var iepazīties šeit: https://ltrk.lv/lv/content/jaunumi/8539
/Foto no LTRK mājaslapas/