Vandzenē salido vokālie ansambļi

Vandzenē salido vokālie ansambļi

Šopavasar Laidzes BLPC vokālais ansamblis “Puķuzirnis” nosvinēja 15.jubileju, bet nedēļas nogalē dāmas atkal tika pie krāšņiem ziediem un ciemiņiem. Jo tieši “Puķuzirnis” šogad rīkoja vokālo ansambļu salidojumu, kurā satikās kolektīvi no Talsu, Tukuma un Ventspils novadiem.

Lai gan vokālo ansambļu saiets notika Vandzenē, to sarūpējuši kaimiņi – Laidzes sieviešu vokālais ansamblis „Puķuzirnis”. Tas šopavasar nosvinējis 15.jubileju, un tā vadītāja šai pusē ir ienācēja vokālo ansambļu pasaulē. “Mans “Puķuzirnis” ir krāsains, dziedāt gribošs. Es ikdienā dzīvoju Jelgavā, un uz mēģinājumiem šobrīd braukāju. Tā motivācija ir tāda, ka meitenes tiešām ļoti, ļoti grib dziedāt. Ļoti centīgas, pašas mācās vārdus un, kā saka – ideāls ansamblis skolotājam,” teic ansambļa “Puķuzirnis” vadītāja Rūta Bergmane.

Šoreiz piedalījās seši kolektīvi no Talsu, Tukuma un Ventspils novadiem. “Tad satiek citus, paskatās arī, kā citi dzied. Mēs īsti neesam skates kolektīvs, jo mēs pieskaņojamies formātam, kur mūs uzaicina. Pēdējais izgājiens bija Zinātnieku naktī, tad mēs pārvērtāmies par strādniecēm. Mēs tā tematiski vairāk gatavojamies koncertiem,” stāsta vokālā ansambļa “Smaidas” dalībniece Anita Beķere.

Vandzenes ansamblim “Vārpa”, kas izveidojies vien šopavasar, šis debijas pasākums. Bet Zentenes senioru ansamblis “Sapnī” citu vidū atšķiras ar to, ka nereti izpilda oriģināldarbus, ko radījusi viņu vadītāja. Neviļus arī jaunākajā dziesmā par Dziesmu svētkiem trāpījušies vārdi par ziediem, kas atbilstoši šai salidojuma tēmai. “Tur bija par to, ka katrs zieds, ko pinam, ir tuvāk vainagam, lai tas būtu gatavs. Un arī smilgu mēs tur varam iepīt, lai mūsu latvju meitas iet krāšņos rožu vainagos,” tā Zemītes senioru ansambļa “Sapnī” vadītāja Anita Geidāne.

Katrs kolektīvs esot pavisam citādāks. Arī, dziedot vienus un tos pašus vārdus, katram skanot citādāk, jo katram citas bēdas, prieki un mīlestība. Un saieta laikā, dziedot un baudot citu dziedājumu, dalībnieces pašas atplauka kā rozes. “Varbūt ne kā mārtiņrozes, bet kā vasaras roze. Jo tagad jau otro ziedēšanas laiku sāk rozes atkal ziedēt visur. Mūzika ir tā, kas mūs atveseļo un dziedē. Tā ir tāda terapija ar rožu smaržu,” stāsta Anita Geidāne.

Izlozē noskaidrojās, ka nākamgad vokālo ansambļu saiets notiks Pūrē, par ko dalībnieces ļoti priecīgas, jo kā reiz viņu kultūras nams mudinājis uz kopīgu sadziedāšanos. Ja šogad tēma bija rozes, tad nākamgad jādomā debesu virzienā. Vokālā ansambļa “Smaidas” dalībnieces, gluži kā jutušas nākamā gadu tēmu, bija ieradušās zilās kleitās. “Mums jau ir idejas par debesīm un to, kas Pūrei raksturīgs. Mēs jau zinām, kāds būs paplašinātais temats,” teic Anita Beķere.

Materiāls tapis ar Mediju atbalsta fonda finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild SIA “TV9 Pakalni”.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.