Dundagā var paēst tikai mājās?

Dundagā var paēst tikai mājās?

Dundaga, kas nenoliedzami ir viena no skaistākajām Talsu novada pērlēm, kura piesaista tūristus, jau kādu laiku tās apmeklētājiem izraisa neizpratnes pilnus jautājumus par to, vai patiešām šajā vietā nav variantu, kur aiziet paēst. Lai kliedētu neskaidrības, uzrunāts tika Dundagas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Kojro.

A. Kojro atzīst, ka patiešām Dundagā īsti nav vietas, kur paēst. «Jā, tā diemžēl ir, ka ēdināšana Dundagā jau kādu laiku nav pieejama. Ēdināšanas uzņēmējam nav izdevies atrast pavāru. Ir bijuši vairāki mēģinājumi ar sludinājumu palīdzību to apzināt, taču tie nav nesuši nekādus rezultātus. Ēstuves telpas ir skaisti izremontētas, un pietrūkst tikai pavāra. Tā ir problēma, kas skar privāto sektoru,» pauž pārvaldes vadītājs, nenoliedzot, ka tas rada dažādas neērtības, jo vajadzība pēc maltītes jebkuram pilsētas viesim ir pašsaprotama lieta.

«Cilvēkiem no malas otra iespēja paēst bija vidusskolā, kur Dundagas uzņēmējs nodrošināja šo pakalpojumu, bet arī tādas iespējas vairs nav. Iepirkums noslēdzās bez rezultāta, un līdz ar to arī tur nav publiskā ēdinātāja. Pašlaik skolai ēdināšanu nodrošina uzņēmējs no Talsiem. 23. septembrī noslēdzās kārtējais iepirkums par ēdināšanu vidusskolā, un tagad jāskatās, vai būs rezultāts vai ne. Bet ar ēdināšanu mūsu pusē patiešām ir tā, kā ir,»

nenoliedz Andris Kojro un piebilst, ka viens ir privātais sektors, kur ir problēma, bet otra ir pašvaldības kompetence, un tā galā tiks un ir tikusi, risinājumi ir.

«Ja neatrodas Dundagas ēdinātājs, tad ir kāds cits un ēdienu pieved klāt. Vieta tukša nepaliek. Protams, ka labāk būtu, ja ēdinātājs būtu vietējais. Bet tas viss ir atkarīgs no iepirkuma rezultāta — cena, piedāvājums, problēmas. Tur ir daudzi kritēriji, bet skolā ēdināšana ir un būs. Bet, ja runā par privāto sektoru iebraucēju un arī vietējo paēst gribētāju sakarā, tad nemāku sacīt. Uz šo jautājumu atbildes man šobrīd nav,»

bažas pauž A. Kojro. Dundagā, kas ir tūristu iecienīta un Talsu novada viena no pērlēm, tomēr pavāra nav. «Tā ir uzņēmējdarbība. Nevaru iedomāties, ko šeit varētu līdzēt pašvaldība. Jauniešiem vajag iet mācīties par pavāriem. Tirgus apstākļos tik šķietami vienkārša profesija kā pavārs, kā redzams, ir ārkārtēji nepieciešama. Ēst cilvēki grib, bet bez pavāra neko nevaram piedāvāt un palīdzēt. Par skolas ēdināšanas iepirkuma rezultātiem būs zināms šonedēļ. Tagad ir pagaidu risinājums — ēdienu nelielos apjomos piegādā no Talsiem. Skolā mācās 312 skolēnu. Tas nav maz. Bet par skolas ēdināšanu plašāk varēsim runāt, kad būs konkrētie iepirkuma rezultāti. Tad varbūt uzņēmējs, kas nodrošinās ēdināšanu, varēs pastāstīt, kas par problēmām,» informē Dundagas pagasta pārvaldes vadītājs.