«Sava vieta» Valdemārpilī — jau 15 gadus

«Sava vieta» Valdemārpilī — jau 15 gadus

Piektdien, 30. septembrī, ar košām un interesantām orientēšanās sacensībām noslēdzās Valdemārpils Jaunatnes iniciatīvu centa (JIC) «Sava vieta» 15 gadu jubilejai veltītā nedēļa.

Piektdienas pēcpusdienā «Sava vieta» bija pilna ar dažādākajos tērpos ģērbtiem jauniešiem un citiem atbalstītājiem, jo uz noslēguma pasākumu bija aicināti gan citi jauniešu centri, gan skolēnu pašpārvaldes un citi interesenti — kopā ierodoties 67 jauniešiem no Talsiem, Dundagas, Pastendes, Pūņām un Stendes. Visi bija cītīgi gatavojušies orientēšanās pasākumam «Viss jau sācies Valdemārpilī». Komandām tika doti īpaši uzdevumi: izveidot unikālu komandas noformējumu, kā arī apsveikumu — priekšnesumu, kas, izrādās, kalpoja arī kā sacensību pirmais kontrolpunkts. Protams, pasākums neizpalika arī bez atbalstītājiem, un svētkos dalību ņēma Valdemārpils pilsētas un Ārlavas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Grīnbergs ar savu komandu un Talsu novada jaunatnes lietu konsultatīvās padomes pārstāvji.

«Sava vieta» nodibināta

2007. gada 28. septembrī — ar mērķi iesaistīt jauniešus pašvaldības sabiedriskajā dzīvē, palīdzēt un atbalstīt dažādas jauniešu iniciatīvas, nodrošināt informācijas apriti un dot iespēju saturiski un lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Centrā pašlaik darbojas 17 jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, tomēr jaunākajam dalībniekam ir vien seši gadi. Vairāki bērni ir arī no Rojas un Talsiem. Centra kodols — jauniešu padome — nodarbojas ar dažādu projektu izstrādi, palīdz koordinēt un organizēt pasākumus, iesaistās citu centru organizētās aktivitātēs un semināros, pārstāvot savu pilsētu. Centra jubileju jaunieši svin reizē ar projekta «Galdiņ, klājies, rindā stājies!» noslēgšanos. Tas ir Helēnas Emmas Dzenes veidots projekts, kurā ieguldīts cītīgs darbs, lai centrā beidzot varētu lepoties ar gaisa hokeja galdu un citām komandas spēlēm.

Jubilejā, protams, neizpalika arī svētku balle un kārtīga piecpadsmitgades kūka. /Foto: Tija Volanda/

«Savas vietas» vadītāja Liene Fridrihsone stāsta, ka bērni jau divas nedēļas gaidījuši, kad varēs atvērt lielo kasti, kas glabājusies centra telpās, lai beidzot tiktu klāt kārotajai aktivitātei. Tā nu pirmā diena pavadīta, pētot spēli un trenējoties, bet nākamajā dienā norisinājies pirmais jaunatnes centra čempionāts gaisa hokejā, tenisā un novusā. Pasākums esot bijis ļoti pieprasīts, daudzi vietējie, kā arī ciemiņi nākuši cīnīties par kausiem un medaļām. Kopā pirmajā «Savas vietas» čempionātā bija vairāk nekā 20 dalībnieku. Noslēguma dienā jaunieši vēlējušies viesiem parādīt Valdemārpili, skaisto rudens dabu, tāpēc radusies doma, ka jāorganizē orientēšanās sacensības.

Centrs pulcē kopā aktīvos

Liene Fridrihsone centru vada jau gadu, un «Savas vietas» dzimšanas diena gandrīz sakrīt ar viņas pirmo darba gadadienu. Tas ir Lienes sirdsdarbs, jo darbošanās ar jauniešiem rada prieku un dinamiku viņas dzīvē. Liene neslēpj, ka sākumā gan esot bijusi noraizējusies, kā jaunieši viņu pieņems un vai izveidosies komunikācija ar visiem, tomēr, laikam ejot, Liene un jaunieši ļoti satuvinājušies, kļūstot par vienu lielu ģimeni un komandu. Centra vadītāja stāsta, ka jauniešiem šeit ir iespēja saturīgi pavadīt brīvo laiku: izmantot internetu un datoru, kā arī mācīties dažādas zinības, kas noderēs pieaugušo dzīvē. Piemēram, iespēja realizēt dažādus projektus, kas dod kopēju labumu un palīdz attīstīt un uzlabot centra darbību. Centra moto ir «Paša spēkiem», kas tiešām attaisnojas,— jaunieši aktīvi iesaistās un darbojas. Paši raksta labiekārtošanas projektus, veido sev patīkamu vidi, un vadītāja lepojas, ka ieguldījums no bērniem ir liels.

Skatoties nākotnē, vaicāta, uz ko tiekties un kādu sapni piepildītu kopā ar saviem jauniešiem, Liene atklāj, ka vēlētos, lai centra vārds vairāk izskanētu novadā un pat Latvijā ar savu sparu un darboties degsmi. Vadītāja savai komandai novēl izturību un vēl daudzus jo daudzus projektus.