Akcijā «Adījumi» aicināts iesaistīties ikviens adītājs!

Akcijā «Adījumi» aicināts iesaistīties ikviens adītājs!

Dzīvojot mierā, grūti iedomāties, kas nepieciešams tiem, kuri ikdienā piedzīvo kara šausmas. Tās ir praktiskas lietas, piemēram, vilnas zeķes, kas sargā no aukstuma drēgnās dienās. Uzzinot par akciju «Adījumi», kas aicina Latvijas rokdarbniekus ziedot adītas vilnas zeķes Ukrainas karavīriem, pļavniecei Annai Veļikai nav bijušas šaubas — akcijā ir jāpiedalās.

Akcijas «Adījumi» iniciatori tic, ka Ukrainas uzvara pār iebrucējiem vairs nav tālu: «Tomēr paturēsim prātā, ka ukraiņu karavīriem joprojām nepieciešams atbalsts, kuru mēs varam sniegt. Kļūst auksti arī vīriešiem un sievietēm, kuri ikdienā Ukrainā sniedz medicīnisko palīdzību, tāpēc ir vajadzīgas 37.—45. izmēra vilnas zeķes. Cita veida adījumi pašlaik nav nepieciešami, jo militārajam apģērbam ir specifika.»

Novada iedzīvotājai Annai Veļikai zeķu adīšana ir brīvā laika nodarbe jau daudzus gadus. «Es neprotu sēdēt un skatīties televizoru, bet atpūsties vajag, tādēļ adu zeķes. To daru jau automātiski, man nav nedz jāskaita valdziņi, nedz jādomā līdzi,» pastāsta adītāja.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, nepaiet ne diena bez ziņu skatīšanās. Annas kundze atklāj, ka youtube.com iecienījusi Ukrainas militārā eksperta un Ukrainas bruņoto spēku rezerves pulkveža Oļega Ždanova sagatavotos apskatus, kas izsmeļoši pastāsta par notiekošo. «Ukrainas aizstāvjiem vajadzēs siltumu, vai maz varam iedomāties, kā tas ir, atrasties vietā, kur bumbas krīt virsū…» pārdomās dalās adītāja, kura savu sirdssiltumu ieadījusi katrā zeķu pārī. Kundze atklāj, ka pašai nav nācies piedzīvot kara šausmas, bet analīzē notiekošo un ir skaidrs, ka jebkāda palīdzība, ko spējam sniegt ir no svara.

Mūsu karoga krāsās

«Gribēju adīt Ukrainas karoga krāsās, bet nedabūju dzeltenu dziju,» teic Anna Veļika. Annas kundzes mazbērnu īpašais pasūtījums ir zeķes Latvijas karoga krāsās. Šāda dzija bijusi, tādēļ uz Ukrainu ceļos sarkanbaltsarkanas zeķes, kas to nēsātājiem, aujot kājas, atgādinās, ka Latvijā par viņiem domā un lūdz. Uz jautājumu, vai tiks adīts vēl, rokdarbniece atsmej: «Es adu visu laiku un adīšu vēl. Sarkanbaltsarkana dzija man ir atvesta!»

Anna Veļika atklāj, ka laucinieki lūdz adīt vilnas zeķes ar akrila piejaukumu, tās ilgāk kalpojot. Arī uz Ukrainu ceļos tieši šādas zeķes, lai sildītu vēl ilgi.

Akcijas ietvaros adītās vilnas zeķes iespējams bez maksas līdz 23. oktobrim nogādāt visās Latvijas Pasta nodaļās, lai tālāk sadarbībā ar biedrību «Tavi draugi» tās tiktu nogādātas Ukrainas aizstāvjiem. Ziedoto adījumu savākšanā iesaistīsies arī pastnieki, kuri dodas uz tālākajām Latvijas viensētām.

Uz paciņas ar nododamo adījumu jānorāda: Akcija «Adījumi», EKSPRESPASTS, Ziemeļu iela 10, Mārupes novads, LV—1000. Tie būs bezmaksas sūtījumi, kuru piegādi centralizēti koordinēs «Latvijas Pasts».

Šobrīd zeķu adīšanas akcijas notiek adījumu veikalos, rokdarbnieku forumos, klubiņos un biedrībās. Ar ticību, ka kopā varam paveikt vairāk.

JAUNUMS

Tagad pieejama arī
“Talsu Vēstis” e-avīze.
Abonē un lasi savā telefonā, datorā vai planšetē no jebkuras vietas pasaulē.